29 березня 2013 року в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за участю заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова відбулося урочисте закриття першого в Україні циклу спеціалізації за фахом “Організація і управління охороною здоров’я”.
“Перший випуск менеджерів охорони здоров’я за новою програмою відповідно до вимог ЄС – це серйозний крок, який розвіяв думки колег різних спеціальностей, що наявність тільки практичного стажу роботи та досвіду є шляхом до керівної посади в установі”, – наголосив заступник Міністра Олександр Толстанов. – “Цей вид навчання дає можливість підійти з іншої сторони до підготовки управлінців. Сама ідея має не тільки коріння, а й життєвий базис, вона змінює думки і уявлення в сфері управління, на тлі яких повинна відбуватися модернізація системи охорони здоров’я. Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика завжди була і є в авангарді інноваційних підходів у післядипломній медичній освіті України. Те що я сьогодні почув і побачив, дає підстави для поширення такого досвіду на теренах всієї країни”.
Зазначений вид навчання здійснювався на виконання наказу МОЗ України від 31.12.2010 р. № 1179 в період з 05 вересня 2011 року по 29 березня 2013 року.
“Запроваджена в академії нова програма післядипломної підготовки керівників медичних закладів відповідає стандартам Всесвітньої федерації медичної освіти та Європейського регіонального бюро ВООЗ”, – зазначив ректор НМАПО імені П.Л. Шупика, академік НАМН України, професор Юрій Вороненко. – “Ця програма складається з 10-ти основних та 4-х додаткових модулів і призначена для формування у слухачів теоретичних знань та практичних навичок у сфері управління установою охорони здоров’я із застосуванням елементів економічного аналізу та стратегічного планування, з метою впровадження ефективних змін в сфері охорони здоров’я. Це навчання було передбачено для підготовки начальників управлінь охорони здоров’я та їх заступників, керівників закладів охорони здоров’я, що надають високоспеціалізовану медичну допомогу, їх заступників та осіб, зарахованих до резерву на ці посади. Навчання тривало 18 місяців, за очно-заочною формою (очно – 5,5 місяців, заочно – 12,5 місяців). Слухачі засвоїли основи менеджменту, маркетингу в охороні здоров’я, інформаційний менеджмент, управління фінансами, організаційний менеджмент, управління персоналом, управління якістю, бізнес планування, управління матеріально-технічними ресурсами, роботу закладів в умовах медичного страхування, організацію ПМСД на засадах сімейної медицини”.
Насамкінець відбулося урочисте вручення сертифікатів 20 випускникам першого в Україні циклу спеціалізації за фахом “Організація і управління охороною здоров’я” за новою програмою для менеджерів охорони здоров’я. Серед випускників був і генеральний директор Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Григорій Ващилін.



