Уже багато років підряд організовується Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, в рамках якого проводять потужну інформаційну кампанію, яка стосується безпечної статевої поведінки.
Планування сім’ї – це можливість подружніх пар, індивідуумів вільно, з почуттям відповідальності вирішувати питання про кількість і час народження дітей та мати інформацію і засоби, що дозволяють зробити вибір свідомо з використанням всього діапазону безпечних і ефективних засобів.
12 травня 2015 року в конференц-залі управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації відбулася прес-конференція до проведення Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я “Планування сім’ї – запорука народження здорових дітей”, який проходить з 10.05.2015 по 17.05.2015 року.
Розпочав прес-конференцію Роман Савка, обласний спеціаліст з акушерства та гінекології управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації. Він зауважив, що репродуктивне здоров’я є одним з визначальних факторів загального здоров’я населення. Україна перебуває у стані глибокої демографічної кризи, що характеризується депопуляцією, збільшенням питомої ваги осіб похилого віку і зменшенням середньої очікуваної тривалості життя. Зазначене негативно впливає на розвиток продуктивних сил, рівень добробуту людей та економічну ситуацію в країні.
Світлана Поліщук, керівник обласного центру планування сім’ї та репродукції людини ВОДТМО розповіла про мету роботи служби планування сім’ї та охорони репродуктивного здоров’я, що включає забезпечення народження здорової та бажаної дитини та збереження здоров’я жінки.


