Відповідно до наказу МОЗ України і Академії медичних наук України “Про удосконалення системи планування сім’ї та охорони репродуктивного здоров’я в Україні” з 10 по 17 травня 2016 року в області проводиться тиждень планування сім’ї.
10 травня 2016 року в управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція, приурочена початку Всеукраїнського тижня планування сім’ї, в якій взяли участь Валерій Руцький (заступник начальника управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації), працівники обласного центру планування сім’ї і репродукції людини ВОДТМО Світлана Поліщук (завідуюча) та Тетяна Удалова (психолог), працівники міського центру планування сім’ї Лариса Шендибило (завідуюча) і Анжела Рибанович (акушер-гінеколог).
Проведення тижня є традиційним з 1997 року. Тоді на теренах держави активізували роботу щодо покращення демографічної ситуації і в кожній області відкрили центри планування сім’ї.
В нашій області обласний центр планування сім’ї та репродукції людини ВОДТМО працює з 2001 року. Щороку в травні медики та громадськість з метою привернення уваги населення до проблеми збереження репродуктивного здоров’я, планування сім’ї та народження здорових діток проводять масові інформаційні заходи.
Втілення ефективних програм з планування сім’ї дає можливість забезпечити народження здорової і бажаної дитини та зберегти здоров’я мами. Окрім цього, вони призводять до зменшення ризику, пов’язаного з вагітністю, для здоров’я жінок, зниження числа непланованих вагітностей, в т.ч. серед дівчат підлітків, материнської, малюкової та дитячої смертнос, сприяють запобіганню розповсюдження інфекцій, що передаються статевим шляхом, в т.ч. ВІЛ, СНІД.


