Заключна атестація лікарів-інтернів за спеціальністю “Педіатрія”

22 червня 2021 року в КП “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”, що є клінічно базою факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького кафедри педіатрії та неонатології, проходила заключна атестація інтернів-педіатрів. Підведено підсумок 2-річного навчання, усі інтерни склали іспит на відмінно. Continue reading “Заключна атестація лікарів-інтернів за спеціальністю “Педіатрія””

Вітаємо з Днем медичного працівника!

Шановні колеги, прийміть найщиріші привітання з нагоди професійного свята!

Найгуманніша благородна професія медичного працівника стоїть на сторожі охорони здоров’я людства. Бажаємо, щоб Ваші серця були повсякчас наповнені радістю і гордістю за свою працю, щоб створювались всі можливості для досягнення висот професіоналізму і визнання, щоб поруч був колектив однодумців і вірних друзів, щоб заняття любимою справою приносило натхнення і стимул, щоб здоров’я було міцним, а кожен день радував вдячними відгуками людей, що звернулися за допомогою.

Любові Вам, оптимізму і великих перспектив!

Від колективу КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради

Ірина Горавська,
генеральний директор

Підведені підсумки навчання інтернів

16 червня 2021 року підведено підсумок річного навчання молодих лікарів, що проходять інтернатуру  у Волинській обласній дитячій клінічній лікарні та Волинському обласному перинатальному центрі на базі кафедр педіатрії і неонатології, акушерства і гінекології та анестезіології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

«Проблеми диференційної діагностики хвороби Кавасакі з мультисистемним запальним синдромом внаслідок перенесеного COVID-19» та «Катамнестичне спостереження у Волинській області» – дві змістовні теми, підготовлені за участю наукових керівників кафедри, працівників КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства», з якими виступили лікарі- інтерни.

Подарунок від Комбінату шкільного харчування

В переддень свята медичного працівника Комбінат шкільного харчування сприяв облаштуванню гарної зеленої території біля Волинського обласного перинатального центру. Щиро дякуємо Комбінату шкільного харчування в особі директора Шмід Світлани Василівни за приємний зелений подарунок – декоративні насадження, завдяки яким закладене на території медичного об’єднання захисту материнства і дитинства «Коло дружби» стане затишним осередком для спілкування і відпочинку!

Перша міжнародна фахова школа для дитячих лікарів хірургічних спеціальностей «Практична дитяча хірургія»

4-5 червня 2021 р. в Києві, конгрес-готелі «Пуща Водиця», відбулась перша міжнародна конференція за участю дитячих хірургів, урологів та ортопедо-травматологів.

Організовано та проведено даний захід кафедрою дитячої хірургії Національної академії охорони здоров’я ім. П.Л.Шупика. Continue reading “Перша міжнародна фахова школа для дитячих лікарів хірургічних спеціальностей «Практична дитяча хірургія»”

І. Горавська прийняла участь у жіночому форумі в Києві

Жіночий форум «Жіноче лідерство у процесах розбудови демократичного суспільства  відбувся в Києві 04 червня 2021року. Захід проводився під егідою Жіночого руху «За Майбутнє» (лідер  Ірина Суслова) за участю представників  регіонів України.

На форумі були обговорені питання за наступними напрямками:

  • Медична реформа, перспективи та наслідки.
  • Впровадження реформи «Нова українська школа» 2021.
  • Покращення доступу до системи соціальних послуг у громадах в умовах децентралізації.
  • Малий, середній бізнес та держава. Рівні можливості і стратегічні перспективи.
  • Жіночий рух як невід’ємна складова політичної сили.

Участь у заході прийняла генеральний директор КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради, голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Ірина Горавська, яка поділилася власним досвідом діяльності закладу в умовах  реформування, розповіла про успіхи та складнощі, що виникають в процесі діяльності такого високоспеціалізованого медичного закладу, як Волинське обласне медичне об’єднання материнства і дитинства.

У форумі взяла участь наша землячка, Ірина Констанкевич, український політик, науковець, громадський діяч, доктор філологічних наук, професор, народний депутат Верховної ради України VIII та IX скликань, перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

День захисту дітей у медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства

1 червня у КП “Волинське територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства” Волинської обласної ради святкували День захисту дітей. Це свято було насиченими різними приємними і вагомими подіями.

З самого ранку у всіх стаціонарних відділеннях Волинської обласної дитячої клінічної лікарні та в санаторії для дітей з баками “Дачний” хворим діткам були вручені подарунки від спонсорів, проведені різноманітні конкурси та майстер-класи.

Одночасно з цим у Волинському обласному перинатальному центрі зустрічали поважних гостей –  делегатів з областей України у складі голів обласних рад, їх заступників, керівників служб охорони здоров’я, перинатальних центрів і ряду обласних дитячих лікарень. Участь у заході прийняли представники влади області – голова Волинської обласної ради Г. Недопад, заступник голови облдержадміністрації І. Чуліпа, заступник Луцького міського голови І. Чебелюк, Народний детутат України VIII скликання, голова жіночого руху “За майбутнє” І. Суслова, депутати  Волинської обласної ради.

Волинський народний хор привітав присутніх зворушливими піснями, а голова Волинської обласної ради Григорій Недопад сказав, що ми раді зустрічати друзів на гостинній волинській землі, розповів про історію створення Волинського обласного перинатального центру, його оснащення, внесок попереднього голови облдержадміністрації, а нині Народного депутата України І. Палиці в завершенні довготривалого будівництва. Зараз  цей заклад – наша гордість. Ми докладемо максимум зусиль, щоб обласна дитяча клінічна лікарня, що побудована у 1986 році та входить до складу територіального медичного об’єднання, також була відремонтована і відповідала  сучасним вимогам.

Відтак, на території закладу була продовжена традиція закладення парку – гостями висаджені зелені насадження у вигляді “кола дружби”.

Відбувся також обмін досвідом по наданню якісних перинатальних послуг в умовах медичних закладів КП “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства” – Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства, з презентаціями Ірини Горавської, генерального директора закладу, Тетяни Загребельної – завідувачки анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених та Михайла Ловги – завідувача нейрохірургічним відділенням.

Наступним було відкриття відділення променевої діагностики з інстальованими сучасними, придбаними за сприяння Фонду І.П. Палиці “Тільки разом”, комп’ютерним томографом та сучасним цифровим рентгенапаратом. Приміщення відремонтоване з врахуванням всіх вимог, а також того, що сюди будуть приходити маленькі пацієнти. Тому КТ – оформлено в стилі “акваріуму”, а рентгенкабінет – в стилі “тропіків” для створення казкової атмосфери, щоб дітки не відчували страху при обстеженнях. Гості з областей з цікавістю ознайомились з організацією роботи структурних підрозділів  перинатального центру і обласної дитячої клінічної лікарні.

Після цього, гості прийняли участь у святкових урочистостях на території Волинської обласної дитячої клінічної лікарні, де були вручені Грамоти і Подяки від Волинської обласної ради, обласної державної адміністрації, управління охорони здоров’я та Луцького міського голови кращим працівникам медичних установ об’єднання, що надають фахову медичну допомогу дітям. На території дитячої лікарні з концертними номерами перед присутніми виступили: зразковий ансамбль народного танцю  “Волиняночка”, ансамбль народної музики “Волиняни” – музичної школи №3 м.  Луцька. Вела дійство Яна Лаба.

Одночасно на території перед консультативною дитячою поліклінікою були розгорнуті куточки з майстер-класами: гончарство, малювання, виготовлення м’якої іграшки, розпис печива, працювали аніматори та в гості до дітвори приїхала на спецавтомобілях поліція охорони.  Свято вдалось, батьки хворих дітей дякували за цікаву організацію.

Висловлюємо щиру вдячність всім  спонсорам та благодійникам, які долучились до  святкового дійства а також :

  • Луцькому кооперативному фаховому коледжу
  • Волинському обласному благодійному фонду “Дитяча місія. Україна”
  • Агенції PartyLab,
  • Гончару М. Шавула
  • АВЕРС (Т. Федоренко) за проведений майстер-клас в онкогематології,
  • Волинському національному університету (викладач Г. Вахрамєєва з студентами) за майстер-клас з аплікації “Святкова листівка” в ортопедо-травматологічному відділенні,
  • Луцькому педагогічному коледжу (викладач з Степанюк О.) і Боратинській школі  (вчитель Навротюк О.)  за  майстер-клас з малювання в хірургічному відділенні
  • Общині прогресивного іудаїзму Volunter community та ВОГО “Ми плюс” за розваги для дітей з інвалідністю, організовані у  санаторії для дітей з батьками “Дачний”.

Черговий візит американського нейрохірурга Люка Томича (Luke Tomycz) у Волинську обласну дитячу лікарню та надскладні нейрохірургічні втручання

Люк Томич в черговий раз  здійснив візит у Волинську обласну дитячу клінічну лікарню, структурний підрозділ КП “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”. Спільно з дитячим нейрохірургом Михайлом Ловгою під час візиту проведені надскладні оперативні втручання дітям Continue reading “Черговий візит американського нейрохірурга Люка Томича (Luke Tomycz) у Волинську обласну дитячу лікарню та надскладні нейрохірургічні втручання”

Робоча толока

Використавши  теплий сонячний  погожий день 27 травня 2021 року, працівники Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства активно долучились до благоустрою території навкруги обласного перинатального центру та обласної дитячої клінічної лікарні. Крім прибирання території були висаджені нові дерева та квіти.

Флеш-моб до Дня вишиванки

День вишиванки у колективах КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради був відзначений колективними фото працівників обласної дитячої клінічної лікарні, Волинського перинатального центру та санаторію для дітей з батьками «Дачний» в національному вбранні, в якому традиційно закодовано символи духовності, сили, добробуту, краси та оберегів.

Історичний ракурс.

Вперше Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Саме в цей рік вперше студенти колективно одягнули  вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Впродовж наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.