4 лютого 2021 року – Всесвітній день боротьби проти раку
Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був проголошений у 2005 році Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями.
Боротьба з онкологічними захворюваннями — це складна соціальна проблема.
Дитячий рак — не смертний вирок, а виліковна в сучасних умовах хвороба. Досвід європейських країн доводить, що 75-80% дітей з діагнозами злоякісних пухлин і лейкозів мають шанси знову бути здоровими.
За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щорічно реєструється більше 1000 нових випадків пухлин і лейкозу у дітей, це 10-12 хворих на 100 тисяч дитячого населення. Тому злоякісні новоутворення у дітей залишаються актуальною проблемою і для українського суспільства.
Перше місце посідають лейкози та лімфоми (частка їх коливається від 31 до 45%), на другому місці – злоякісні новоутворення головного мозку (17-19%), на третьому – злоякісні пухлини м’яких тканин (14-15%).
Спеціалізована медична допомога таким хворим надається у відділенні дитячої онкогематології Волинської обласної дитячої клінічної лікарні. За останні два роки, вперше встановлено діагноз раку 65 дітям. Вже за січень 2022 року виявлено 4 нових дитини, які розпочали протокольне лікування. Це єдине відділення в області, яке працює з такими дітками, а також надає послуги дітям із інших областей, які звертаються по допомогу. Розраховане відділення на 30 ліжок, зайнятість яких коливається у межах 80-90%.
Кожна історія хвороби – це дитяче життя, сльози, страждання батьків, розчарування й водночас присутність величезної надії на світле майбутнє у повному здоров’ї.
Ми разом з батьками і плачемо і радіємо, прикладаючи максимум зусиль кожного дня і ночі, щоб побороти цю важку недугу у наших відважних діток.
Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то нині – вже понад 60%. Слід лише вчасно діагностувати, а потім правильно лікувати рак. Про це свідчить досвід дитячих онкологів та гематологів, які щодня разом з батьками хворих дітей борються за їх життя. Хвороба виліковується у 80% випадків, у 95% дітей вона переходить у ремісію. Тобто через 5 років після лікування дитину можна вважати здоровою.
У нашому відділенні, якщо мова йде про останні два роки, – повністю одужало 30 діток.
Розповідаючи про фактори, які визначають ефективність лікування пацієнтів, лікарі відділення дитячої онкогематології наголошують: «Час – це ресурс. Як і на що ми його витратимо, залежить від нас. Страх і замовчування – наші найголовніші вороги. Чесність і відкритість, навіть у найважчих розмовах, – наші друзі. ВИКЛИК ПРИЙНЯТО!!!»
Однак результати такої непростої роботи залежать від того, в якій мірі суспільство впевнене, що ця боротьба буде успішною!!!