Дитяча неврологія – кроки поступу відділення дитячої неврології з центром епілепсії
Третинна спеціалізована медична стаціонарна неврологічна допомога дітям організовані в умовах відділенні дитячої неврології з центром епілепсії обласної дитячої клінічної лікарні. З вересня 2020 року ВОДКЛ входить до новоствореного закладу – КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради.
Висококваліфіковані фахівці, використовуючи сучасні методи діагностики та лікування, безперервно впродовж року лікують хворих, що мають неврологічну патологію. Розпочинаючи з малюкового віку, тут надають допомогу діткам з перинатальними ураженнями ЦНС, судомним синдромом, важкими епілептичними синдромами, нейродегенеративними та демієлінізуючими ураженнями нервової системи, головним болем. Особлива увага приділяється елементам ранньої реабілітації дочасно народженим діткам, адже в команді працюють реабілітолог, масажист, спеціаліст з ЛФК та фахівці з фізіотерапії, психолог, дефектолог.
Кожна третя дитина поступає у відділення ургентно з судомами, – розповідає завідувачка неврологічного відділення з центром епілепсії Елла Даньчук. Загалом, на епілепсію хворіє 1% населення всієї земної кулі, є судомна і безсудомна форми епілепсії, загалом описано 40 видів захворювання.
У 2020 році році у відділення дитячої неврології завдяки благодійному фонду «Свічадо» придбано електроенцефалографічний комплекс BRAINTEST із багатофункціональним програмним забезпеченням, спеціальними функціями цифрового ЕЕГ-відеомоніторингу, синхронною реєстрацією ЕКГ за одним стандартним відведенням.
Лікар-невролог відділення Катерина Климович опанувала проведення електроенцефалографічного відеомоніторингу ЕЕГ, який є золотим стандартом у діагностиці епілепсії і неепілептичних пароксизмальних феноменів. Є багато видів нападів, однак базова класифікація поділяє їх на два основні види: генералізовані та фокальні. Електроенцефалографічний комплекс BRAINTEST має 24 електроди, що забезпечує гарну оцінку електричної активності клітин мозку, можливість проведення тривалого відео-ЕЕГ-моніторингу. Що більше електродів, то чіткіше можна оцінити локалізацію епілептичного вогнища. Відеоспостереження дозволяє зіставити зміни на електроенцефалограмі і рухи дитини в цей час, що особливо важливо для оцінки електроенцефалограм дітей до року життя. Електроенцефалографія періоду неспання, дрімоти, сну і пробудження також відрізняється. Тривалий моніторинг дозволяє оцінити всі ці показники у дітей. Проводити електроенцефалографію лікарі дитячого неврологічного відділення вчилися в клініці «Оберіг» у Києві в професора Анатолія Омельяненка із яким консультуються у складних випадках.
Дані про кожного пацієнта вносяться в базу, що дозволяє при повторному зверненні до лікарів мати про попереднє обстеження і лікування. Це допомагає у відстеженні динаміки перебігу захворювання, змін на ЕЕГ, клінічної картини нападів та ефективності терапії.
У лікуванні хворих та роботі з батьками дуже серйозно допомагають психолог який застосовує індивідуальний підхід до кожного учасника лікувального процесу на основі психолого-педагогічного вивчення, профілактики і корекції відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку дитини та дефектолог, що працює з дітками, які мають розлади мовлення.
На стаціонарне лікування у відділення поступають діти з різною неврологічною патологією, в тому числі з рідкими орфанними захворюваннями а також з дитячим церебральним паралічем, який є однією з основних причин інвалідності. Тому комплексне лікування, включаючи реабілітаційні послуги – дуже важливе для досягнення ефективності, якості та хорошого результату в кожному конкретному випадку.
Хороший результат лікування та посмішка дитини є найкращою нагородою для дружнього колективу відділення.
Фото з сайту «Волинські новини»