КП "Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства" Волинської обласної ради
КП "Волинське обласне територіальне медичне об'єднання захисту материнства і дитинства" Волинської обласної ради

Дитяча неврологія – кроки поступу відділення дитячої неврології з центром епілепсії

Третинна спеціалізована медична  стаціонарна  неврологічна допомога дітям організовані в умовах  відділенні дитячої  неврології з центром епілепсії обласної дитячої клінічної лікарні. З вересня 2020 року ВОДКЛ входить до новоствореного закладу – КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради.

Висококваліфіковані фахівці, використовуючи сучасні методи діагностики та лікування, безперервно впродовж року лікують хворих, що мають неврологічну патологію. Розпочинаючи з малюкового віку, тут надають допомогу діткам з перинатальними ураженнями ЦНС, судомним синдромом, важкими епілептичними синдромами, нейродегенеративними та демієлінізуючими ураженнями нервової системи, головним болем. Особлива увага приділяється елементам ранньої реабілітації дочасно народженим діткам, адже в команді працюють реабілітолог, масажист, спеціаліст з ЛФК та  фахівці з фізіотерапії, психолог, дефектолог.

Кожна третя дитина поступає у відділення  ургентно з судомами, – розповідає завідувачка неврологічного відділення з центром епілепсії Елла Даньчук. Загалом, на епілепсію хворіє 1% населення всієї земної кулі, є судомна і безсудомна форми епілепсії, загалом описано 40 видів захворювання.

У 2020 році році у відділення дитячої неврології завдяки благодійному фонду «Свічадо» придбано електроенцефалографічний комплекс BRAINTEST із багатофункціональним програмним забезпеченням, спеціальними функціями цифрового ЕЕГ-відеомоніторингу, синхронною реєстрацією ЕКГ за одним стандартним відведенням.

Лікар-невролог відділення Катерина Климович опанувала проведення  електроенцефалографічного відеомоніторингу ЕЕГ, який  є золотим стандартом у діагностиці епілепсії і неепілептичних пароксизмальних феноменів. Є багато видів нападів, однак базова класифікація поділяє їх на два основні види: генералізовані та фокальні. Електроенцефалографічний комплекс BRAINTEST має 24 електроди, що забезпечує гарну оцінку електричної активності клітин мозку, можливість проведення тривалого відео-ЕЕГ-моніторингу. Що більше електродів, то чіткіше можна оцінити локалізацію епілептичного вогнища. Відеоспостереження дозволяє зіставити зміни на електроенцефалограмі і рухи дитини в цей час, що особливо важливо для  оцінки електроенцефалограм дітей  до року життя. Електроенцефалографія періоду неспання, дрімоти, сну і пробудження також відрізняється. Тривалий моніторинг дозволяє оцінити всі ці показники у дітей. Проводити електроенцефалографію лікарі   дитячого неврологічного відділення вчилися в клініці «Оберіг» у Києві в професора Анатолія Омельяненка із яким  консультуються у складних випадках.

Дані про кожного  пацієнта   вносяться в  базу, що дозволяє при повторному зверненні до лікарів мати  про попереднє обстеження і лікування. Це допомагає у  відстеженні динаміки перебігу захворювання, змін на ЕЕГ, клінічної картини нападів та ефективності терапії.

У лікуванні хворих та роботі з батьками дуже серйозно допомагають психолог який застосовує індивідуальний підхід до кожного учасника лікувального процесу на основі психолого-педагогічного вивчення, профілактики і корекції відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку дитини та дефектолог, що  працює з дітками, які мають розлади мовлення.

На стаціонарне лікування у відділення поступають діти з різною неврологічною патологією, в тому числі з рідкими орфанними захворюваннями а також з дитячим церебральним паралічем, який є однією з основних причин інвалідності. Тому комплексне лікування, включаючи реабілітаційні послуги – дуже важливе для досягнення ефективності, якості  та хорошого результату в кожному конкретному випадку.

Хороший результат лікування та посмішка дитини є найкращою нагородою для дружнього колективу відділення.

Фото з сайту «Волинські новини»Будь ласка, дайте відповідь на два питання:

Ваша оцінка отриманих медичних послуг:

Результати

Loading ... Loading ...

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Увага!
ТЕЛЕФОНИ

Єдиний номер кол-центру -
0-800-109-109


Обласна дитяча лікарня:
Консультативна поліклініка - 067-676-4963 або 095-360-9552.
Відділення катамнестичного спостереження - 068-385-6176.
Цілодобовий травмпункт - (0332) 28-22-77.
Приймальне відділення - (0332) 28-22-76.
Променева діагностика (КТ, Rg) - 098-512-10-36, 099-543-14-32.

Перинатальний центр:
Поліклінічне відділення - (0332) 28-22-13, (0332) 28-22-14, 095-497-2422 або 097-028-1070.
Акушерське, гінекологічне приймальне - (0332) 28-22-27.

Санаторій для дітей з батьками "Дачний"
(265) 97-605.

Обласне управління охорони здоров'я:
Гаряча лінія - (0332) 72-48-36

НСЗУ:
Інформаційно-довідкова служба - 16-77

МОЗ України:
Контакт-центр Covid-19 - 0-800-602-019
Гаряча лінія - 0-800-505-201

Актуальна інформація МОЗ (текстові матеріали та відеоролики)

Наша адреса
43008 Україна, м. Луцьк,
вул. Загородня, 20

Тел.: (38)-0332-282207
E-mail: motherchild.volyn@gmail.com