20-21 листопада 2008 року у м. Луцьк відбувся міжнародний навчальний семінар “Високочастотна вентиляція легень: стратегія і тактика використання даної методики у новонароджених”.
Доповідачами виступили провідні фахівці зі Сполучених Штатів Америки та України: лікар-реаніматолог дитячої лікарні “Бет Ізраел” у Нью Джерсі д-р Джордана Фенік, доцент кафедри неонатології Т.В. Кончаківська та завідувач відділенням реанімації та інтенсивної терапії новонароджених Київської дитячої клінічної лікарні №2 О.В. Корнійчук.
У семінарі взяли участь лікарі-неонатологи з 11 партнерських лікарень програми “Колиски надії”, реалізованою “Фондом Допомоги і Розвитку Дітям Чорнобиля” за фінансовою підтримкою “Фонду Віктора Пінчука”.
Під час семінару були розглянуті стратегії використання високочастотної і низькочастотної штучної вентиляції легень, показання для її застосування, а також відбувся обмін досвідом з питань використання апаратів штучної вентиляції легень у новонароджених при різних захворюваннях на базі неонатального центру Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання.


