З метою вивчення передового досвіду у сфері організації перинатальної допомоги ІІІ рівня населенню області делегація у складі Олександра Зінчука (голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я материнства та дитинства), Сергія Ляшенка (генеральний директор ВОДТМО) та Ігоря Хом’яка (головна медична сестра ВОДТМО) відвідали Перинатальний центр м. Києва.
Перший у столиці Перинатальний центр ІІІ рівня було відкрито на базі пологового відділення № 7 столиці і воно функціонувало з 2005 року. З часу відкриття центр надає допомогу вагітним з проблемами невиношування, а також породіллям з передчасними пологами, здійснює діагностику та кваліфіковане ведення вагітних і породіль із групи високого ризику, забезпечує необхідною інтенсивною допомогою новонароджених з низькою та екстремально низькою масою тіла, адже щороку у столиці народжується понад 1500 недоношених немовлят, в тому числі – з критично низькою вагою тіла.
Головний лікар Перинатального центру Вікторія Біла розповіла про основні засади організації роботи закладу і познайомила із його структурними підрозділами.
Ведення вагітності і пологів у Перинатальному центрі відбувається під спостереженням кваліфікованого медичного персоналу, який підбирає індивідуальну програму підготовки до пологів.
Працює кабінет медично-генетичного консультування, кабінет психопрофілактичної підготовки, катамнестичний кабінет, консультаційний кабінет, який здійснює консультативну допомогу щоденно.
Потужне відділення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених забезпечене сучасним обладнанням – кувезами, унікальними апаратами для проведення тривалої штучної вентиляції легень та моніторингу всіх життєво важливих функцій організму, що дозволяє лікувати та виходжувати дітей, що народилися у важкому стані, з критично низькою масою тіла, а також інших дітей, що мають перинатальні патології.
У відділенні патології новонароджених Перинатального центру проходить подальше виходжування недоношених дітей, без переводу у інші дитячі стаціонари. У відділенні діти отримують консультації суміжних спеціалістів, діагностичне обстеження, сучасне лікування. У подальшому діти із перинатального центру виписуються додому під спостереження дільничного лікаря з подальшим спостереженням за їх станом здоров’я в умовах катамнестичного кабінету.






