7 грудня – Всесвітній день української хустки

7 грудня – Всесвітній день української хустки, це символ нашого народу,  оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

7 грудня 2020 року для маленьких пацієнтів в обласній дитячій клінічній лікарні у педіатричному відділенні №2 педагоги провели мистецький майстер-клас “Хустки моєї бабусі”. Діти вчилися створювати орнаменти, наносити їх фарбами на тканину. Створивши свою хустину-оберіг, діти отримали хороший настрій та готовий подарунок для рідних.

Світлій пам’яті Ошуркевича Я.Ф.

7 грудня відійшов у вічність наш колега Ошуркевич Ярослав Феопентович, лікар, дитячий фахівець з гематології. Після закінчення Львівського медичного інституту  у 1969 році та служби в армії – з 1971 року Ярослав Феопентович працював у дитячій міській лікарні, очолюючи гематологічне відділення. З відкриттям обласної дитячої лікарні у 1987 році по 2010 рік Ошуркевич Я.Ф. працював на посаді завідувача гематологічного відділення закладу.

Важко переоцінити внесок Ярослава Феопентовича у розвиток дитячої гематології нашої області. Він також ділився своїми знаннями, безцінним досвідом з молодими колегами, лікарями інтернами. Світла пам’ять про Ярослава Феопентовича залишиться у наших серцях.

Подарунок від родини Добринських

Родина Добринських з Володимир-Волинського району подарувала санаторію для дітей з батьками «Дачний» ламінатор lamiMARK companion 230. Цей пристрій призначений для нанесення захисного шару на паперові поверхні. Його використання дозволить забезпечити заняття з дітьми дидактичним матеріалом, який легко піддається дезінфекції та санітарній обробці, та має привабливий естетичний вигляд.

Особливо приємно отримати такий подарунок від сім’ї, яка з власного досвіду знає потреби нашого закладу, адже неодноразово проходили реабілітацію в санаторії. Щиро дякуємо сім’ї Добринських. Перемоги вашої Настуні – це наша спільна радість!

Робочий візит заступниці Міністра охорони здоров’я

КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» відвідала заступниця МОЗ України Ірина Садов’як. Керівник закладу Ірина Горавська познайомила гостю із роботою обласного перинатального центру та розповіла про плани  розвитку Волинської обласної дитячої клінічної лікарні вже у складі нового об’єднання.

Було зауважено, що кваліфікований кадровий потенціал перинатального центру і дитячої лікарні, сучасне оснащення закладу дає можливість організовувати якісні медичні послуги на міжрегіональному рівні. До нас вже звертаються за допомогою жителі Рівненської, Львівської та інших областей. Перспектива розвитку закладу – впровадження сучасних малоінвазивних технологій в  медичну практику, розвиток нейрохірургії, отоларингології, хірургії новонароджених; покращення умов перебування дітей, що лікуються стаціонарно у різнопрофільних відділеннях обласної дитячої лікарні. Ремонт  у неонатальному центрі вже розпочатий. В найближчих планах – встановлення ПЛР лабораторії та реконструкція рентгендіагностичного підрозділу з монтажем нового цифрового рентгенобладнання та КТ.

Фото під час робочої зустрічі (на передньому плані зліва направо: І. Чуліпа – заступник голови облдержадміністрації; Л. Тимощук – т.в.о. начальника управління охорони здоров’я, О. Чопко – медичний директор  з неонатології, І. Садов’як – заступник міністра охорони здоров’я України, І. Горавська – генеральний директор об’єднання)

«Ранні пташечки» – шлях від народження до відділення катамнестичного спостереження

Передчасно народжені діти становлять значну частину пацієнтів, що отримують фахову допомогу ІІІ рівня в умовах відділень для новонароджених та недоношених і анестезіологічних відділень  Волинської обласної дитячої клінічної лікарні та перинатального центру. З вересня поточного року заклади працюють в новоствореному Волинському обласному територіальному медичному об’єднанні захисту материнства та дитинства, де забезпечена організація високоспеціалізованої медичної допомоги ІІ рівня та  повного, комплексного, раціонального, ефективного і якісного спостереження (катамнезу) за дітьми раннього віку. Тут спільними зусиллями медиків перинатального центру і дитячої лікарні лікуються хворі новонароджені і також  малюки, що з’явились на світ раніше очікуваного терміну – «ранні пташечки».

Шлях недоношеної дитини розпочинається з операційної, адже саме там найчастіше такі малюки з’являються на світ. Бригада медиків на чолі з завідувачкою відділення інтенсивної терапії новонароджених Тетяною Матевою наочно продемонструвала, як рятують недоношене немовля одразу після народження.

Після первинної кардіо-респіраторної стабілізації, хворого перекладають у транспортний кювез і транспортують у відділення інтенсивної терапії новонароджених, де продовжується інтенсивна терапія, далі стаціонарне лікування у відділенні недоношених і  катамнестичне спостереження. Тут батьки недоношених діток можуть отримати консультацію педіатра, невролога, психолога, логопеда, фізичного терапевта, спеціаліста з масажу та ЛФК та інших вузьких спеціалістів, а також поради щодо грудного вигодовування, введення першого прикорму, графіка вакцинації, особливостей догляду за малюком, здорової психологічної атмосфери в сім’ї.

Саме Дню недоношених в колишньому адміністративному на першому поверсі обласної дитячої консультативної поліклініки було приурочено відкриття оновленого відділення катамнестичного спостереження за дітьми раннього віку.

У гості до медиків завітали митрополит Луцький та Волинський Михаїл, священники Свято-Троїцького кафедрального собору, заступниця керуючого справами, керівниця відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради Мирослава Якимчук, заступниця голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, голова дитячої місії Україна Людмила Лонюк. Гостями також були сім’ї, дітки яких народилися передчасно.

Генеральний директор новоствореного об’єднання Ірина Горавська переконана, що  спільна  команда, спеціалісти та нові методики творять  можливість надавати допомогу цим крихіткам  більш якісно. Після того як вони пройдуть цей непростий шлях –  буде більше здорових діток, менше інвалідів, більше задоволених щасливих батьків. Вони всі стають нам рідними.

У гості до рятівників із тортом з промовистим написом «Дякуємо за життя» завітала родина Катерини та Сергія Мазнюків із села Липне Ківерцівського району. Торік 18 листопада, на 28-му тижні вагітності у них народилася двійня – синочок  та донечка. З народження вони відвідують наше катамнестичне відділення, ми допомагаємо їм рости й розвиватися –  розповідає завідувачка Людмила Міліщук. Батьки вдячні медикам за порятунок і допомогу в нелегкому шляху до здоров’я .

На завершення присутні випустили в небо символічні фіолетові та білі кульки із побажаннями здоров’я та щастя кожному з малюків, які дуже поспішали побачити світ.

Завершився тиждень безпеки дорожнього руху

17 листопада 2020 року у санаторії для дітей з батьками “Дачний” відбулася зустріч працівників Патрульної поліції м. Луцька з особливими дітками та їх батьками. Інспектори наголошували усім присутнім про обов’язкове  дотримання правил пішоходами та бережливо ставитись до свого життя. Говорили про важливість бути поміченими у темну пору та подарували дітям флікери і книжечки про права та обов’язки пішоходів. Наприкінці зустрічі діти мали змогу сфотографуватись з гостями.

Під час зустрічі в санаторії “Дачний”

Отримані знання з безпечної поведінки на дорозі діти санаторію “Дачний” та маленькі пацієнти обласної дитячої клінічної лікарні відображали у своїх малюнках “Безпека життя очима дітей”.

Конкурс дитячого малюнка в санаторії «Дачний»
Конкурс дитячого малюнка в обласній дитячій клінічній лікарні

Тиждень безпеки дорожнього руху

В період з 9 по 15 листопада  2020 року проходить  Тиждень безпеки дорожнього руху.

В обласній дитячій клінічній лікарні та санаторії для дітей з батьками “Дачний”  у форматі інтерактивних ігор, тематичних бесід, практичних заняттях з дітьми  та їх батьками педагоги закріплювали права та обов’язки пішоходів, обговорювали нестандартні ситуації на дорозі.

В обласній дитячій клінічній лікарні
В санаторії для дітей з батьками “Дачний”

Всі заходи були спрямовані на формування усвідомленої  безпечної поведінки на вулиці, навичок дотримання правил пішохода та профілактику дитячого травматизму.

Новий напрямок співпраці з БФ «Стопрак»

Співпраця з КП “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства” Волинської обласної ради буде продовжуватись та не обмежиться допомогою для Онкогематологічного Центру педіатричного відділення Волинської обласної дитячої клінічної лікарні. Днями БФ «Стопрак» підписав Меморандум про спільну реалізацію Проекту “Раннє виявлення онкологічних захворювань у жінок” шляхом здійснення виїзних обстежень жінок, які проживають у віддалених районах області і проведення там ранньої діагностики раку шийки матки та раку молочних залоз.

Ірина Горавська та Марія Адамчук-Коротицька
під час укладання угоди про співпрацю

Знайомство з банком крові

banner

20 жовтня група фахівців Волинської обласної дитячої клінічної лікарні, у підрозділах яких найчастіше використовуються компоненти і препарати крові (еритровмісні компоненти крові, плазма свіжозаморожена, тромбоцити – аферез, тощо) ознайомилась з оснащенням «Банку крові» обласного перинатального центру  та організацією його роботи.

Під час відвідування центру обговорені питанні координування трансфузіологічної роботи у структурних підрозділах закладу, своєчасності замовлень компонентів і препаратів крові, оформлення відповідної документації.

Учасники зустрічі: генеральний директор, медичні директори, завідувачі і старші медичні сестри анестезіологічних відділень та онкогематологічного центру.