Відділення постінтенсивної терапії та ранньої реабілітації новонароджених

Кощій Тетяна Данилівна.
Лікар вищої кваліфікаційної категорії.
«Основне правило наших лікарів – діяти так, аби якомога більше пацієнтів були здоровими. Для цього і працює наш молодий колектив професіоналів».
Мета та прагнення всього колективу відділення – забезпечення найкращої якості медичної допомоги та сервісу найвищого рівня у нашому закладі.
Відділення постінтенсивної терапії та ранньої реабілітації новонароджених Волинського обласного перинатального центру забезпечує постінтенсивний нагляд та реабілітацію недоношеним та доношеним немовлятам, які народилися у перинатальному центрі, забезпечуючи їм невідкладну допомогу, відновлювальне лікування, догляд, раціональне вигодовування, комфортні умови перебування.
До складу відділення входять 16 палат для спільного перебування матері та дитини і ще одна палата субінтенсивної терапії, яка розрахована на 4 ліжка з можливістю проведення дихальної терапії, завдяки оснащенню лікувальними газами.
Практично всі діти у відділенні перебувають разом з мамами. Це сприяє формуванню здорового емоційного контакту між мамою та малюком, створенню сприятливих умов для відновлення фізичного здоров’я та успішного грудного вигодовування. Більше того, наше відділення – яскравий приклад сімейно орієнтованої медицини. Тому до виходжування дитини залучається і тато, і бабуся, і дідусь. Вони можуть бути поряд із мамою та малюком цілодобово за їхнім бажанням. Наразі ми впевнені, що участь членів родини у виходжуванні сприяє поліпшенню стану немовлят, більш ранньому їхньому одужанню, а у матусь покращується лактація.
Ми прагнемо до того, щоб малюк та його родина перебували в максимально комфортних умовах, відчували піклування та увагу всього колективу.
Після народження у відділення направляються діти з різноманітною перинатальною патологією, які лікувалися у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, або з будь-яких причин не були виписані на третю добу життя під нагляд сімейних лікарів. Зокрема, це – недоношені діти, пацієнти з вродженими вадами розвитку, вадами серця. Після надходження дитини до відділення продовжується уточнення клінічного діагнозу та необхідного лікування. Ми маємо можливість зробити всі необхідні діагностичні дослідження, і під час медичного консиліуму вибирається тактика ведення такої дитини. За необхідності проводяться консультування вузькопрофільними спеціалістами: кардіологом, нейрохірургом, окулістом, хірургом, урологом, ендокринологом, пульмонологом, генетиком, гематологом, ортопедом, неврологом, у разі потреби – кардіохірургом. Проводиться рання діагностика ретинопатій у недоношених дітей із метою попередження сліпоти.
У відділенні постінтенсивної терапії та ранньої реабілітації новонароджених працюють команда досвідчених висококваліфікованих лікарів-неонатологів, дитячий невролог, а також середній медичний персонал, готовий надати якісну медичну допомогу малюкам при народженні.
З часу відкриття перинатального центру у відділенні проліковані понад 300 дітей, серед яких переважна більшість – недоношені, 45 відсотків із яких складають недоношені діти з екстремально низькою масою тіла.
Завдяки тісній співпраці лікарів-акушер-гінекологів, лікарів УЗД-діагностики, лікарів-анестезіологів-дитячих нещодавно була виписана додому в задовільному стані маленька пацієнтка, яка народилася з вагою 680 г в терміні гестації 24 тижні.