Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених

Матева Тетяна Миколаївна.
Лікар-анестезіолог дитячий,
лікар першої кваліфікаційної категорії.
«Ми згуртовано працюємо для отримання хорошого результату. Наше професійне правило – не зупинятися на досягнутому».
Кожне індивідуальне реанімаційне місце включає відкриту або закриту реанімаційну систему з режимом сервоконтролю, апарат штучної вентиляції легень, поліфункціональний монітор з моніторингом артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, SpO2, капометрії, одно- або двоканальний шприцевий насос, вакуумний аспіратор. Можливості перинатального центру та професійна підготовка лікарів та середнього медичного персоналу дозволяють надавати допомогу новонародженим з різним гестаційним віком, які мають важкі порушення функцій життєво важливих органів та систем. Для цього відділення оснащене сучасним обладнанням з можливістю проведення респіраторної терапії як традиційної, так і неінвазивної вентиляції легень, а також високочастотної осциляторної вентиляції легень на апаратах експертного класу – AVEA (CareFusion, VIASYS Inc., USA), Infant Flow SiPAP (CareFusion, VIASYS Inc., USA), Sensor Medics 3100A (CareFusion, VIASYS Inc., USA). Новонародженим дітям, які мають ознаки гіпоксично-ішемічної енцефалопатії ІІ-ІІІ ст., проводиться загальна лікувальна гіпотермія апаратом TecoTherm neo, що забезпечує нейропротекторну дію та дає можливість зменшити відсоток неврологічного дефіциту у новонароджених дітей.
Також у ВАІТН проводиться моніторинг церебральної та соматичної оксигенації неінвазивно та безперервно, що дозволяє виявляти ішемічні порушення набагато раніше, ніж традиційними методами. Здійснюється проведення малих оперативних втручань (постановка центральних венозних катетерів, пункція та дренування плевральної порожнини, люмбальна пункція, пункція перикарду), рентгенографія, ультразвукова діагностика, біохімічні та клінічні аналізи крові та інших біологічних рідин, контроль за ефективністю протисудомної терапії з використанням амплітудно-інтегрованої ЕЕГ.
У відділенні вільне відвідування дітей батьками, які можуть підтримати своє чадо любов’ю, турботою, ніжними дотиками та голосом. Також у відділенні впроваджено метод кенгуру, який є унікальним, ефективним і технологічно простим способом порятунку життя недоношених малюків, тому що саме мамині обійми є безцінними, адже сприяють кращому розвитку мозку немовляти покращується дихання малюка, зміцнюється зв’язок між мамою та дитиною, мають знеболювальний ефект та захищають дитя від інфекційних захворювань.