Відділення дитячої неврології

Даньчук Елла Володимирівна.
лікар-невролог дитячий
вищої кваліфікаційної категорії.
Відділення дитячої неврології на базі КП «ВОТМО захисту материнства та дитинства» надає високоспеціалізовану допомогу дитячому населенню, базуючись на принципах доказової медицини. У відділенні на 20 пацієнтів працюють 3 лікарі, 11 медичних сестер, 10 молодших медичних сестер.
У зв’язку із високотехнологічним рівнем надання допомоги новонародженим, збільшення кількості передчасно народжених дітей у відділенні надається рання реабілітаційна допомога.
У команді працюють реабілітолог, масажист, спеціаліст із ЛФК, а також доступні фізіотерапевтичні методи лікування. Допомагає у веденні пацієнтів кваліфікований психолог, яка надає психологічний супровід дітей і батьків, проводить психокорекційні заняття.
Також у відділенні працює логопед, у роботу якої входить обстеження хворих для виявлення мовленнєвої патології, корекція порушення мовної функції дітей, проведення консультацій батьків (пояснення принципів корекційної роботи та навчання батьків прийомам роботи з дитиною в домашніх умовах).
Відділення спеціалізується на наданні допомоги дітям у таких випадках, як:
- синдроми відновного періоду (період немовляти) внаслідок перенесеної патології нервової системи в преперинатальному періоді, а також вроджені вади розвитку нервової системи, деформації та хромосомні аномалії: рухових порушень (в’ялі і спастичні парези, паралічі, пірамідна недостатність, гіперкінези, м’язова гіпо- та атонія, дистонія, атаксія, інші), бульбарний, псевдобульбарний синдроми, а також затримки: статокінетичного розвитку (до одного року життя), психічного та мовленнєвого розвитку (до трьох років життя) та інші;
- дитячий церебральний параліч;
- моноплегія (парез, параліч) кінцівки як наслідок пологової травми периферичної нервової системи (акушерський параліч);
- запальні хвороби центральної нервової системи;
- наслідки запальних хвороб центральної нервової системи: бактеріальний менінгіт, вірусний менінгіт, енцефаліт, мієліт та енцефаломієліт, вроджені нейроінфекції TORCH-комплексу та інші;
- наслідки перенесених постнатальних гострих порушень мозкового кровообігу, травматичних ушкоджень головного, спинного мозку та периферичної нервової системи;
- мігрень, головний біль напруги, кластерний головний біль;
- спадково-дегенеративні хвороби нервової системи;
- нервово-м’язові захворювання;
- полінейропатії та інші ураження периферичної нервової системи;
- демієлінізуючі захворювання;
- системні атрофії, що уражають переважно ЦНС;
- епілепсія та епілептичні синдроми, неепілептичні пароксизми.
Упродовж 2020 року у відділенні лікувалися 680 пацієнтів, 30% із них – з діагнозом епілепсія. Кожна третя дитина поступає ургентно.
Відділення оснащене сучасним обладнанням для проведення ЕЕГ, а саме: комплексом електроенцефалографічним комп’ютерним «BRAINTEST» із багатофункціональним програмним забезпеченням, спеціальними функціями цифрового ЕЕГ-відеомоніторингу, дослідженням довголатентних слухових і зорових викликаних потенціалів, синхронною реєстрацією ЕКГ по одному стандартному відведенню.
ЕЕГ-відеомоніторинг є «золотим стандартом» діагностики епілепсії та неепілептичних пароксизмальних феноменів. Синхронна реєстрація клінічної картини нападу і електроенцефалографічних даних у ряді випадків дає можливість уточнити тип нападу та форму епілепсії.
Маючи кореляцію зареєстрованої поведінки (відео) та ЕЕГ-активності, діагноз судом або неепілептичних нападів можна визначити майже у всіх випадках.
Для діток із судомами ЕЕГ-відеомоніторинг є неоціненним методом діагностики – як для уточнення діагнозу, так і для вирішення подальшої тактики лікування.
«Найголовніше в нашій роботі – це любов до дітей, бажання допомагати і запобігти наслідкам захворювань, – кажуть працівники колективу. – Ми даруємо надію кожному маленькому пацієнту».