Отоларингологічне відділення

Жиленко Руслан Адольфович.
лікар-отоларинголог дитячий
вищої категорії.
Відділення містить 19 дитячих ЛОР та ЩЛХ + 1 доросле ліжко. Колектив відділення – це 4 отоларингологи дитячі, 1 отоларинголог та 1 лікар стоматолог-хірург (щелепно-лицевий хірург).
Лікарі нашого відділення постійно вдосконалюють свої знання шляхом безперервного розвитку і стажування в Україні та за її межами: Німеччина (Гановер, Дюсельдорф) та Польща.
Напрямки лікування у відділенні:
- хірургічне та консервативне лікування хронічних хвороб мигдаликів та аденоїдних вегетацій;
- оперативні втручання носової порожнини, що містить пластику носової перетинки, пластику та підслизову вазотомію нижніх носових раковин, лікування рецидивуючих носових кровотеч;
- лікування гострих риносинуситів та хронічних поліпозних риносинуситів, кіст та інших новоутворень приносових пазух;
- менеджмент захворювань гортані, враховуючи папіломатоз гортані та ретенційні кісти гортані;
- консервативне та оперативне лікування гострих середніх отитів, отоантритів, мастоїдитів;
- лікування парааурикулярних нориць;
- лікування секреторного отиту методом шунтування барабанної перетинки тощо;
- надання невідкладної допомоги, що містить видалення сторонніх тіл, розкриття та дренування фурункулів присінка носа, зовнішнього слухового ходу, редресація кісток спинки носа тощо.
Напрямок лікування складної патології середнього вуха став можливим завдяки участі у лікувальному процесі Нечипоренка Павла Віталійовича, лікаря вищої медичної категорії. Тепер у відділенні лікуються хворі з хронічною патологією середнього вуха, виконуються всі види сануючих операцій на вусі та тимпанопластики, враховуючи:
- реконструкцію системи слухових кісточок при хронічних середніх отитах, використовуючи сучасні німецькі титанові протези KURZ;
- видалення вроджених та набутих холестеатом;
- оперативне лікування отосклерозу.
Також є можливість проведення пластики вушної раковини при клаповухості, анотії або мікротії.
Оглядова відділення і операційна оснащені сучасною апаратурою: оглядовим та операційним мікроскопом, інтраопераційним нейрофізіологічним моніторингом лицевого нерва (ISIS C2, Німеччина), операційним бором, наборами сучасного інструментарію, ендоскопом, моно- та біполярними електродіатермокоагуляторами тощо. Маніпуляції або оперативне втручання переважно проводяться під загальним знеболенням.
У відділенні надається допомога хворим із гострими та хронічними захворюваннями слухового аналізатора. Сурдологічна допомога містить:
- скринінг слуху новонароджених методом ОАЕ (OtoRead Interacoustic) та методом ABR (MB11 BERAphone);
- аудіометрія, імпедансометрія, яка містить ігрову тимпанометрію, для дітей молодшого віку, вимірювання функції слухової труби, визначення акустичних рефлексів і проведення тесту розпаду рефлексів Decay (touch Tymp MI 26).
Також на базі відділення спільно зі Струком Дмитром Степановичем, головним позаштатним стоматологом, лікуються діти з патологією щелепно-лицевої ділянки, а саме:
- вродженими та набутими аномаліями щелепно-лицевої ділянки та шиї (вроджене незрощення губи та піднебіння);
- доброякісними новоутвореннями щелепно-лицевої ділянки та шиї (кісти шиї та обличчя, новоутворення ротової порожнини);
- запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки та шиї;
- травмами щелепно-лицевої ділянки;
- хворобами слинних залоз та скронево-нижньощелепного суглоба.