Новий напрямок реабілітації – модель «Барнахус» запроваджується у медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства

На базі Центру комплексної реабілітації «Фенікс» (с. Жабка Луцького району) створюються умови для розвитку нового напрямку – реабілітації для дітей, які зазнали різних видів жорстокого поводження і потерпіли від злочинів.

Перший етап вже завершено: реконструйовано будинок, проведено внутрішні та зовнішні роботи з облаштуванням території.

Тут, окрім реабілітації та інтеграції дітей у суспільство, буде впроваджена модель «Барнахус».

Довідка.

Модель «Барнахус» (у перекладі «Будинок дітей») впроваджують за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Ця модель роботи з дітьми:

  • забезпечує  лікування і підтримку дітей та підлітків, які зазнали різних видів жорстокого поводження і потерпіли від злочинів;
  • сприяє запобіганню травматизації дітей унаслідок повторних співбесід, які проводять різні служби в різних місцях;
  • створює  для проведення слідчих інтерв’ю середовище, дружнє відносно дітей, яке знижує рівень занепокоєння дитини, що, своєю чергою, має вирішальне значення для успішного отримання інформації. (Співбесіда з дитиною проходить у спеціальній кімнаті навченим інтерв’юером. Щоб позбавити дитину необхідності розповідати свою історію кілька разів різним людям, за співбесідою в іншій кімнаті (кімнаті для прослуховування) спостерігають суддя, який офіційно відповідає за процедуру, соцпрацівник з органів із захисту дітей, працівники поліції, прокуратури, адвокат обвинуваченого і адвокат із прав дитини. Інтерв’ю записують на відео і використовують у суді.)

2 серпня до Центру комплексної реабілітації «Фенікс» завітали гості, які повсякчас сприяють втіленню проектів розвитку реабілітаційної допомоги. Депутатка Верховної ради України  Ірина Констанкевич, голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, заступниця голови наглядової ради медоб’єднання захисту материнства та дитинства Мирослава Якимчук , координаторка мобільних мультидисциплінарних команд Української фундації громадського здоров’я Олена Вихор, директор підприємства «Кроноспан» Наталія Покінська, керівник управління охорони здоров’я ОВА Юрій ЛегкодухДо дійства долучились працівники медичного об’єднання, діти та батьки пацієнтів, які отримують тут реабілітаційні послуги Виступаючі наголосили на актуальності проблеми реабілітації дітей та інтегрування їх у суспільство, Горавська І.І., генеральна директорка закладу подякувала всім гостям за допомогу, а особливо  головним спонсорам – керівництву підприємства «Кроноспан» за фінансову підтримку у сумі 7,2 мільйона гривень від благодійного фонду «Kronospan Foundation» у межах гуманітарного проєкту «Підтримай Україну». Вона зауважила, що  медичне  об’єднання – єдине на Волині, яке надає комплексну послугу дітям нашої області, внутрішньо переміщеним дітям, дітям з інших областей: від спеціалізованої медичної допомоги до всіх видів реабілітації. Наші фахівці втілюють різні  напрямки реабілітації і потреба в них очевидна, бо лише у Волинській області проживають понад п’ять тисяч дітей з інвалідністю. Ми завершили реконструкцію  нового приміщення, найближчим часом воно буде дообладнано меблями та підйомником для пацієнтів з обмеженими можливостями. А допоможе у цьому нам благодійна організація «Український фонд громадського здоров’я» у співпраці із ЮНІСЕФ. Ірина Горавська також розповіла про те, що  нині на території Центру тривають роботи з реконструкції теплотраси та заміни котлів, аби діти змогли проходити реабілітацію в комфортних теплих умовах із гарячою водою. Також розроблено проєктно-кошторисну документацію на утеплення й облаштування ліфта в головному корпусі санаторію. Плани на майбутнє у нас великі, надіємось на підтримку  їх втілення в життя, адже мова йде про найдорожче – здоров’я дітей.

Медичне об’єднання – потужна база інтернатури!

1 серпня 22 випускники медичних вузів України поповнили колектив закладу. На базу стажування прибули 9 майбутніх лікарів-педіатрів, 8 – дитячих хірургів та 5 – акушер-гінекологів.

Впродовж навчання досвідчені фахівці та наставники обласного перинатального центру й обласної дитячої клінічної лікарні передадуть всі свої знання і практичні навики лікарям -інтернам, частина з яких, сподіваємося, в майбутньому поповнить ряди професіоналів нашої клініки.

Тож бажаємо молодим колегам успіхів у навчанні на інтернатурі!

Медики об’єднання материнства і дитинства тримають стрій

До Дня медичного працівника в актовій залі закладу було людно. Привітати працівників прибули гості: заступниця голови Волинської обласної державної адміністрації Мирослава Якимчук та начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Юрій Легкодух, які подякували присутнім за щоденну, клопітку, невтомну і таку важливу боротьбу за здоров’я пацієнтів. Генеральний директор Ірина Горавська, тепло звернувшись до колег, зазначила, що Орден Святого Пантелеймона, в день якого 27 липня в Україні відтепер буде відзначатись професійне свято, Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства отримало 2 роки тому в номінації «Найкращий заклад охорони здоров’я». У нас  дійсно працюють люди з великої літери, справжні професіонали, якими ми пишаємося. Попри військовий стан ми робимо все, аби наші пацієнти отримували кваліфіковану допомогу, аби наші послуги були якісними і безпечними. Присутнім в залі ветеранам-наставникам молодь вручила квіти. Особлива вдячність Сергію Скулинцю, заслуженому артисту естрадного мистецтва України, директору Волинського академічного українського облмуздрамтеатру ім. Т.Г. Шевченка за пісенні привітання.

До Дня медичного працівника!

Шановні колеги, медичні працівники!

Від щирого серця вітаю з Днем медичного працівника!

Бажаю, щоб Ваші надії та мрії збувалися. Щоб радість від заняття улюбленою справою приносила натхнення і стимул. Щоб кожен робочий день був кроком у бік професійного зростання і розвитку.

Будьте щасливі, здорові та успішні! Разом до Перемоги!

Ірина Горавська,
генеральний директор

Допомога від міжнародних партнерів

Україно-Американська Культурна Асоціація отримує від Медікал Тімс Інтернешинал, а також від українських громад Портленда та Ванкувера, оплачує доставку та передає для України вироби медичного призначення. Сфера використання: лікарні, госпіталі, а також громадяни України. Передача здійснюється безкоштовно, через Волинський фонд «Серце в долонях» (Олександр Кізім). Особлива подяка Володимиру Ткачу та Ігорю Левківу, які організовують це в США. Вдячність Ірині Констанкевич та Оресту Маховському за підтримку. Подяка Людмилі Чонці за волонтерські переклади. З Божою допомогою переможемо!

Світла пам’ять нашій колезі!

Колектив КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» з глибоким сумом повідомляє про смерть колеги, завідувачки відділення для новонароджених, які перебувають спільно з матерями Ліпич Людмили Панасівни.

2 липня 2023 року перестало битися серце висококваліфікованого лікаря, доброї жінки, люблячої матусі, прекрасної людини…

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття рідним. У нашій пам’яті Людмила Панасівна назавжди залишиться професіоналом своєї справи, доброзичливою колегою, надійним порадником, добрим другом. Світла пам’ять про неї ніколи не згасне в наших серцях…

Прощання  розпочнеться 03.07.2023 року в будинку Панахиди з 18.00. Чин поховання – 04.07.2023 року о 11.00. Поховання відбудеться на кладовищі у селі Гаразджа.

Чи потрібен дівчаткам огляд дитячого гінеколога до статевого дозрівання?

Турбота про здоров’я статевої сфери в сучасному світі повинна починатися від самого народження. За останніми статистичними даними, у дівчаток до 10 років можуть зустрічатися ті самі захворювання, що й у дорослих жінок. Тому закликаємо батьків своєчасно звертатись до дитячого гінеколога, щоб якомога швидше  своєчасно виявити ті чи інші патології на ранніх стадіях, а отже,  ефективніше надати кваліфіковану допомогу.

Нещодавно в обласній дитячій клінічній лікарні була надана хірургічна допомога дівчинці підлітку – видалена пухлина великих розмірів.

Щоб уникнути таких випадків, вчасно діагностувати та проводити ефективну терапію  захворювань, що часто зустрічаються у дівчаток – звертайтеся  до дитячих гінекологів КП «ВОТМО захисту материнства і дитинства» (Єдиний номер колл-центру – 0-800-109-109), які здійснюють повний огляд маленьких пацієнток, застосовують сучасні методи діагностики і в разі виявлення проблем призначають відповідне лікування.

Пам’ятайте, що відразу після народження дівчаток оглядає неонатолог. А перший візит до дитячого гінеколога має відбуватися після того, як малечі виповниться 1 рік. Потім огляд статевих органів необхідний перед вступом до дитячого садка, а після цього – в 6-7 і 9-10 років.  Наші фахівці переконані, що профілактика краща за будь-яке лікування. Під час прийому лікар дає докладну консультацію про гігієну статевих органів, сучасні способи контрацепції та інші особливості дорослішання організму дівчинки. Тривожними симптомами, що свідчать про те, що дівчинку треба терміново показати лікарю, є:  

  • болі та різі під час сечовипускання;
  • кров’янисті, гнійні або сирнисті виділення з піхви;
  • неприємний запах;
  • свербіж, печіння та болі в промежині та анусі;
  • виділення великих згустків крові та сильний біль під час менструації;
  • висипання та почервоніння на статевих органах;
  • менструації тривалістю менше 3 або більше 7 днів;
  • ущільнення в молочних залозах;
  • початок менструації раніше 11 років;
  • виділення із сосків;
  • настання менструації двічі на місяць.

Надмірна маса тіла, сильний ріст волосся на ногах, грудях, обличчі та в зоні паху, розтяжки на тілі – особливості фізіології, за яких теж необхідна консультація дитячого гінеколога. У таких випадках проводяться додаткові обстеження, що дозволяють чітко визначити причину відхилень і знайти спосіб їх ефективного усунення.

Турбуйтеся про здоровя своїх донечок!

Навчання лікарів найменших пацієнтів

Минулого тижня на базі КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» проведений триденний семінар з міжнародною участю «Практичне впровадження сучасних рекомендацій медичного супроводу новонароджених у пологовому залі та відділенні інтенсивної терапії.

Фахівці Національної академії медичних наук України, ДУ «ІПАГ імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Асоціації неонатологів України під керівництвом проф. Тетяни Знаменської на теоретичних лекціях та симуляційних заняттях познайомили лікарів неонатологів та дитячих анестезіологів відділень інтенсивної терапії новонароджених пологових стаціонарів Волинської, Рівненської та Тернопільської областей з сучасними міжнародними рекомендаціями лікування респіраторного дистрес-синдрому, проведення парентерального харчування, іншої патології новонароджених.

Цей семінар  був чудовою нагодою для лікарів не лише удосконалити свої знання та навички, але й обмінятись власним досвідом роботи.

Роки карантину через COVID 19 та війна майже унеможливили «живі» зустрічі колег. Учасники форуму щиро вдячні Асоціації неонатологів України та нашим викладачам за надзвичайно цікавий та корисний семінар, можливість зустрітись і поспілкуватись.

Разом  ми переможемо!

Про День медичних працівників

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №327/2023

Про День медичних працівників

Ураховуючи значення сфери охорони здоров’я та внесок її працівників у забезпечення життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави, засвідчуючи відданість медичних працівників справі надання медичної допомоги, збереження здоровʼя та рятування людських життів, на підтримку ініціативи Міністерства охорони здоровʼя України постановляю:

1. Установити в Україні професійне свято працівників сфери охорони здоровʼя — День медичних працівників, яке відзначати щороку 27 липня.

2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 3 червня 1994 року № 281/94 «Про День медичного працівника».

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

13 червня 2023 року

Свято вдалося!

1 червня  у Міжнародний день захисту дітей святкові заходи проведені в обласній дитячій клінічній лікарні та центрі комплексної реабілітації «Фенікс». В гості до діток та медпрацівників завітали Народний депутат України Ірина Констанкевич, заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт та начальник УОЗ облдержадміністрації Юрій Легкодух. Присутнім були вручені подарунки, працівникам закладу за відмінну працю – почесні  грамоти. З  найзаповітнішим побажанням миру  у небо малечею випущені жовто-блакитні кульки.

У зоні розваг найбільшу цікавість викликали ростові ляльки – Ведмеді веселуни: аніматори – Міккі та Міні Мауси; кольоровий Дитячий потяг, майстер класи з гончарства, флористики, аквагриму, розпису печива, знайомство зі спецавтомобілем швидкої допомоги.

Перед присутніми виступили׃ ансамбль народного танцю “Радість”, вихованці музичної школи №1 імені Фредеріка Шопена, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Ірина Котлицька – Марчук.

Свято тривало впродовж 3-х годин та відбулось завдяки спонсорам:

  • Підприємцю Наконечній Галині “Дитячий потяг”,
  • Луцькому технічному фаховому коледжу ЛНТУ,
  • Луцькому кооперативному фаховому коледжу,
  • Волинському обласному благодійному фонду “Дитяча місія. Україна”,
  • Волонтерам “Volunteer Community” общини прогресивного іудаїзму.