Ювенільний дерматоміозит: в педіатричному відділенні лікується пацієнт з рідкісним захворюванням

13-річний Давид із села Чевель Ковельського району майже рік лікується  у Волинській обласній дитячій клінічній лікарні. У нього діагностували рідкісне аутоімунне захворювання «ювенільний дерматоміозит», а отже його імунітет атакує його ж власні м’язи. Ця хвороба вражає дітей до 16 років. Continue reading “Ювенільний дерматоміозит: в педіатричному відділенні лікується пацієнт з рідкісним захворюванням”

Вітання лікарю, що лікує найменших!

З нагоди 60-річного ювілею вітаємо медичного директора з неонатології обласного медоб’єднання захисту материнства і дитинства, лікаря педіатра-неонатолога, дитячого анестезіолога Миколу Миколайовича Гнатіва.

Микола Миколайович присвятив своє професійне життя порятунку найвразливіших пацієнтів — новонароджених дітей. Continue reading “Вітання лікарю, що лікує найменших!”

Вітаємо з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Нехай  український прапор буде оберегом для кожного із нас  — в будь-якому куточку світу та за будь-яких обставин, а Українська Незалежність — повсякчас у наших серцях,  у нашій любові та повазі до держави, у нашій відданості ідеалам української нації! 

Лептоспіроз: у дитячій лікарні врятували 14-річну дівчину

Сьогодні 14-річна Софія із села Бірки Камінь-Каширського району усміхається і готується до виписки після майже місяця лікування в обласній дитячій клінічній лікарні. На межі життя і смерті вона опинилася через важку інфекційну недугу — лептоспіроз.

Розпочалася хвороба після купання у місцевій водоймі. «Разом зі старшим братом Софія ходила купатися на канал у селі, інколи й по декілька разів на день», – розповідає мама Софії, Людмила Петрівна. Continue reading “Лептоспіроз: у дитячій лікарні врятували 14-річну дівчину”

Навчання з грудного вигодовування в пологовому стаціонарі

У Волинському обласному перинатальному центрі відбувся тренінг «Успішний початок грудного вигодовування в пологовому стаціонарі, участь в якому взяли лікарі (неонатологи, реаніматологи, акушер-гінекологи), медичні сестри та акушерки. Як правильно прикладати малюка до грудей після пологів? Які нюанси важливі для того, аби грудне вигодовування в подальшому було успішним? Continue reading “Навчання з грудного вигодовування в пологовому стаціонарі”

Завершився Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Ще одна зустріч, яка фіналізувала щорічну міжнародну акцію з привернення уваги до важливості ГВ, відбулась в обласному перинатальному центрі. Навчання, цікавий майстерклас та приємна розмова зібрали у школі щасливого батьківства майбутніх мам і татусів.

Лікарка-неонатологиня та консультантка з ГВ Наталія Пасюк детально пояснила нюанси прикладання малюка до грудей, показала правильні пози для годування. Continue reading “Завершився Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування”

Вітаємо колег!

Із 60-річчям колектив привітав лікаря-анестезіолога дитячої обласної лікарні Олега Тацюна, який відзначив ювілей 6 серпня. Роботі в цьому медичному закладі Олег Юрійович віддав 38 років, а саме – порятунку життя дітей: пацієнтів дитячої реанімації, малят у найважчих і невідкладних станах. Саме анестезіолог пильнує кожен подих дитини, яка бореться за життя. Без великої любові до людей і відданості своєму покликанню, усвідомлення високої місії лікаря пройти шлях дитячого анестезіолога неможливо. Continue reading “Вітаємо колег!”

Випускники медичних вишів розпочали інтернатуру на базі обласного медоб’єднання захисту материнства і дитинства

З 1 серпня розпочалась практична частина інтернатури на базі Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства. У 2024 році до інтернатури з акушерства і гінекології, педіатрії, дитячої хірургії приступили 20 випускників вищих медичних навчальних закладів.

Медичне об’єднання — клінічна база кафедр педіатрії та неонатології, акушерства і гінекології, анестезіології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Continue reading “Випускники медичних вишів розпочали інтернатуру на базі обласного медоб’єднання захисту материнства і дитинства”

Розпочався тиждень грудного вигодовування

Тиждень підтримки грудного вигодовування, який щороку у світі відбувається впродовж 1-7 серпня, розпочався у Волинському обласному перинатальному центрі пікніком, на який запросили вагітних жінок та молодих мам.  Цьогорічна тематика – «Заповнюємо прогалини: підтримка грудного вигодовування для всіх».

«Переваги грудного вигодовування – значні», – наголосив медичний директор з неонатології Микола Гнатів. «Замінити грудне молоко нічим неможливо, його склад унікальний. Continue reading “Розпочався тиждень грудного вигодовування”

Дякуємо благодійникам за допомогу!

Завдяки благодійному фонду «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» онкогематологічний центр обласної дитячої лікарні отримав імунофлуорисцентний кількісний аналізатор, який застосовується  для визначення рівня метотрексату в крові.

Метотрексат – це препарат для хіміотерапії, який припиняє чи сповільнює ріст злоякісних клітин. Під час хіміотерапії важливо контролювати його рівень у крові для правильного дозування та уникнення побічних реакцій (наприклад, ураження слизових оболонок, шкіри). Continue reading “Дякуємо благодійникам за допомогу!”